Konkurs "Przypadek Miesiąca"
Polskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnejzaprasza rezydentów i zainteresowanych stażystów oraz studentów do wzięcia udziału w konkursie Przypadek Miesiąca. Prosimy o nadsyłanie ciekawych obrazów badań z zakresu medycyny nuklearnej (zarówno badań klasycznych, jak PET/CT i PET/MR), które pokazują nietypowe objawy, rzadko spotykane jednostki chorobowe czy nietypowe zastosowania metod medycyny nuklearnej. Przypadki powinny mieć walor edukacyjny dla wszystkich zainteresowanych medycyną nuklearną.
Więcej informacji na stronie "Przypadek Miesiąca"
Nadszedł ten wyjątkowy dzień, kiedy nasz mentor, Prof. dr hab. Leszek Królicki, wieloletni Prezes PTMN oraz Konsultant Krajowy, przechodzi na zasłużoną emeryturę. To nie tylko koniec pewnego etapu w jego niezwykłej karierze, ale także okazja do podziękowania mu za lata oddane polskiej medycynie nuklearnej. Jego pasja, zaangażowanie i osobowość nie tylko wywarły ogromny wpływ na rozwój medycyny nuklearnej w Polsce, ale także na rozwój zawodowy wielu z nas.
Pozytywne nastawienie i niezwykła życzliwość stale też oddziałuje na dobrą atmosferę i integrację polskiego środowiska medycyny nuklearnej. Cieszymy się, że Profesor Leszek Królicki, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, pozostanie aktywnym naukowcem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i będzie nas dalej wspierał w roli Konsultanta Krajowego. Niech ten czas emerytury przyniesie Panu Profesorowi wiele pięknych chwil i spełnienia marzeń.
14. Akademia Onkologii Nuklearnej odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2023.
Rejestracja i szczegóły na stronie:
Po udanej premierze Małopolskich Warsztatów Obrazowania Molekularnego w 2022 roku zapraszamy na II edycję tego wydarzenia edukacyjnego, które odbędzie się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w dniu 20 października 2023.
Program i zapisy pod adresem: https://wom.jordan.pl/
Na stronie EMA można zapoznać z nowymi wytycznymi dotyczącymi dokumentacji rejestracyjnej radiofarmaceutyków:
https://www.ema.europa.eu/en/radiopharmaceuticals-scientific-guideline
Dokument jest otwarty do konsultacji publicznej do 30.10.2023. Bardzo proszę o zgłaszanie ewentualnych uwag do prof. dr hab. Renaty Mikołajczak renata.mikolajczak@polatom.pl (nie później niż do 13.10.2023) lub bezpośrednio do EMA, zgodnie z instrukcją w dokumencie.