PTMN       biuro@ptmn.pl       www.ptmn.pl

AKTUALNOŚCI PTMN

Z życia Towarzystwa

image
  • PTMN

Ważne informacje dotyczące działalności PTMN

Informacje dla uczestników XVIII Zjazdu PTMN

      Opublikowane:27-02-2024 11:23:30

Uprzejmie przypominamy o zbliżającym się terminie wysyłania abstraktów na Zjazd – 6 marca 2024. Abstrakty mogą być w języku polski lub angielskim. Po zaakceptowaniu abstrakty będą opublikowane na stronie PTMN.

W dniu 31 marca 2024 mija termin opłacania składek PTMN za rok 2024. Również w tym dniu mija termin drugiej promocyjnej stawki opłaty zjazdowej. Aby skorzystać ze zniżki PTMN, uczestnik musi mieć opłacone składki PTMN (status aktywny).

Aby umożliwić nowym członkom skorzystanie z promocyjnych stawek opłaty zjazdowej, Zarząd zbierze się w dniu 25 marca 2024 i przyjmie do Towarzystwa osoby, które przysłały deklaracje między 20 stycznia a 24 marca 2024. Po przyjęciu do PTMN nowi członkowie będą mogli zarejestrować się na zjazd z preferencyjną opłatą. Deklaracje złożone po 24 marca 2024 będą rozpatrywane dopiero na kolejnym zebraniu Zarządu w kwietniu.

W przypadku opłacania składki PTMN drogą przelewu zmiana statusu członka na aktywny może zająć kilka dni. Proszę uwzględnić to przy planowaniu płatności.


XVIII Zjazd Naukowy PTMN
      Opublikowane:20-02-2024 15:57:02

Pobierz grafikę i zobacz co przygotowaliśmy dla CiebieW dniach 6-8.06.2024 w Poznaniu odbędzie się XVIII Zjazd Naukowy PTMN. Wszystkie niezbędne informacje oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie serwisu zjazdowego https://www.zjazdptmn2024.pl/.

W miarę tworzenia programu strona zjazdowa będzie zawierała coraz więcej konkretów, które zachęcą Państwa do aktywnego udziału.


Pro Memoria -Stanisław Tustanowski
      Opublikowane:17-01-2024 11:25:53

Z głębokim żalem zawiadamiany że 26 grudnia 2023r. zmarł

ŚP. doc dr n. przyr. Stanisław Tustanowski


Kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej PUM w Szczecinie w latach 1974-2000. Pracował w nim i tworzył go prawie od początku istnienia Zakładu, który powstał jako Pracownia Izotopowa przy Instytucie Radiologii w 1957r.

Przez wiele lat zajmował się zagadnieniami dotyczącymi syntezy i produkcji nowych radiofarmaceutyków. Miał ogromny wpływ na rozbudowę Zakładu, jego profil naukowy oraz rozwój zawodowy pracowników Zakładu.

Jednocześnie był człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, znawcą literatury, wielbicielem kotów.

Urodził się 8 maja 1933r. w Tarnopolu. Studia inżynieryjne na Politechnice Szczecińskiej ukończył w 1956r. W 1964r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk przyrodniczych, w 1971r. otrzymał stanowisko docenta.

Odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Gryfa Pomorskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Był Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Zawsze będziemy o Nim pamiętać.

Pracownicy Zakładu Medycyny Nuklearnej USK1 PUM w Szczecinie


Konkurs "Przypadek Miesiąca"
      Opublikowane:19-10-2023 16:12:08

Polskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnejzaprasza rezydentów i zainteresowanych stażystów oraz studentów do wzięcia udziału w konkursie Przypadek Miesiąca. Prosimy o nadsyłanie ciekawych obrazów badań z zakresu medycyny nuklearnej (zarówno badań klasycznych, jak PET/CT i PET/MR), które pokazują nietypowe objawy, rzadko spotykane jednostki chorobowe czy nietypowe zastosowania metod medycyny nuklearnej. Przypadki powinny mieć walor edukacyjny dla wszystkich zainteresowanych medycyną nuklearną.

Więcej informacji na stronie "Przypadek Miesiąca"


Emerytura – Prof. dr hab. Leszek Królicki
      Opublikowane:08-10-2023 10:28:49

Nadszedł ten wyjątkowy dzień, kiedy nasz mentor, Prof. dr hab. Leszek Królicki, wieloletni Prezes PTMN oraz Konsultant Krajowy, przechodzi na zasłużoną emeryturę. To nie tylko koniec pewnego etapu w jego niezwykłej karierze, ale także okazja do podziękowania mu za lata oddane polskiej medycynie nuklearnej. Jego pasja, zaangażowanie i osobowość nie tylko wywarły ogromny wpływ na rozwój medycyny nuklearnej w Polsce, ale także na rozwój zawodowy wielu z nas. 

Pozytywne nastawienie i niezwykła życzliwość stale też oddziałuje na dobrą atmosferę i integrację polskiego środowiska medycyny nuklearnej. Cieszymy się, że Profesor Leszek Królicki, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego, pozostanie aktywnym naukowcem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i będzie nas dalej wspierał w roli Konsultanta Krajowego. Niech ten czas emerytury przyniesie Panu Profesorowi wiele pięknych chwil i spełnienia marzeń.

 


<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej >>